ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ-ΕΝ ΠΑΡΓΑΣ Ο ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΜΕ ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

0
 ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ-ΕΝ ΠΑΡΓΑΣ Ο ΚΩΝΤΟΔΗΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΜΕ ΓΚΟΛ  ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΉΣΕΙΣ

Μεγάλη νίκη για την Αναγεννηση Αχερουσιας στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την Ενωση Πάργας με σκορ 3-2 η Αναγέννηση μπήκε δυνατά στο παιχνίδι για να βάλει το πρώτο γκολ αλλά από μία αδράνεια της άμυνας έγινε το 0-1 με σκόρερ τον βασΙλειου στο 11' λεπτό η Αχερουσια πίεζε για την ισοφάριση η οποία ήρθε με ένα καταπληκτικό γκολ του μικρού Πλιακα με σουτ έξω από την περιοχή το οποιο ήταν και σκορ ημιχρόνου στο δεύτερο η Αχερουσια μπήκε πάλι δυνατά και μετά από ωραία ενέργεια έγινε το 2-1 με σκόρερ τον Τζίμα Ευάγγελο στο 60' λεπτό στο 89' λεπτό η Ενωση έφερε το ματς στα ίσια μετά από μια στημένη φάση και κεφαλια του Σεριφη Μ έγινε το 2-2 αλλά τον τελευταίο λόγο τον είχε η Αχερουσία και στο 93' λεπτό μετά από μια ωραία ενέργεια του μικρού Λεωνίδα Κωστουλα και εκτελεστή όπως πάντα τον Ηρακλή Κοντοδήμα το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Αχερουσια (Βασιλάκης )

ΠΑΝΤΑΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ Ράπτης Τσαβέλης Κ Κοντοδήμας Δ πλιακας Κοντοδήμας Η Μπακίας Τζίμας Τσάβος Λουκουμης
 Ενωση Πάργας  Λουκουμης Λιαλιας Ντοκος Βαγγέλης χαλκης Παππάς Βασιλείου Ντάλλας Δημόπουλος Τζανης Σερίφης Μ